محل تبلیغات شما

مذاكرات شبانه عده‏اى از صحابه در جریان سقیفه‏

چون شب شد به مسجد رفتم. وقتى در آنجا قرار گرفتم بیاد آوردم كه من زمزمه قرآن پیامبر صلى اللَّه علیه و آله را مى‏شنیدم. از جا برخاستم و به طرف فضاى بنى بیاضه» بیرون آمدم و در آنجا چند نفر را دیدم كه آهسته با یك دیگر صحبت مى‏كردند. وقتى به آنان نزدیك شدم ساكت شدند و من هم برگشتم. آنان مرا شناختند ولى من ایشان را نشناختم. لذا مرا صدا زدند و من نزد آنان آمدم و دیدم آنان مقداد و ابو ذر و سلمان و عمار بن یاسر و عبادة بن صامت و حذیفة بن یمان و زبیر بن عوام هستند، و حذیفه مى‏گوید: بخدا قسم آنچه به شما خبر دادم انجام خواهند داد، بخدا قسم دروغ نمى‏گویم و به من دروغ گفته نشده است».

تا آنجا كه قومى مى‏خواستند مسأله را بصورت شورا بین مهاجرین و انصار برگردانند. حذیفه گفت: نزد ابىّ بن كعب برویم كه آنچه من مى‏دانم او هم مى‏داند.

نزد ابىّ بن كعب آمدیم و در خانه او را زدیم. او آمد تا پشت در رسید و گفت: شما كیستید؟ مقداد با او صحبت كرد. پرسید: براى چه آمده‏اید؟ گفت: در خانه‏ات را باز كن، مسأله‏اى كه براى آن آمده‏ایم بزرگتر از آن است كه از پشت در گفتگو شود. گفت: من در

أسرار آل محمد علیهم السلام / ترجمه كتاب سلیم، ص: 213

خانه‏ام را باز نمى‏كنم و مى‏دانم براى چه آمده‏اید، و در را باز نخواهم كرد. گویا براى سؤال در باره عقد خلافت آمده‏اید؟ گفتیم: آرى. پرسید: آیا حذیفه در میان شما است؟

گفتیم: آرى. گفت: سخن درست همان است كه حذیفه مى‏گوید. و امّا من درب را باز نخواهم كرد تا امور آن طور كه مى‏خواهد صورت گیرد. و آنچه بعد از این مى‏شود بدتر از این خواهد بود، و شكایت را به درگاه خداوند مى‏برم.

براء مى‏گوید: آنان برگشتند و ابىّ بن كعب داخل خانه‏اش شد.

دوازدہ امام در منابع اہل سنت

اعتقاد اہل نسبت بہ تحریف

مصحف امام و ویژگیھای آن

كه ,بن ,آنان ,حذیفه ,باز ,براى ,را باز ,و در ,ابىّ بن ,بن كعب ,باز نخواهم ,مذاكرات شبانه عده‏اى

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ذاکرین استان گیلان کهندانی برگزیده ی آثار جواد نعیمی همسفران نمایندگی شمس انجام پروژه های برنامه نویسی aredpopdi سایت اصلی فروش زعفران جنوب خراسان Lindsay's memory Eric's blog stanontome