محل تبلیغات شما

مذاكرات شبانه عده‏اى از صحابه در جریان سقیفه‏

چون شب شد به مسجد رفتم. وقتى در آنجا قرار گرفتم بیاد آوردم كه من زمزمه قرآن پیامبر صلى اللَّه علیه و آله را مى‏شنیدم. از جا برخاستم و به طرف فضاى بنى بیاضه» بیرون آمدم و در آنجا چند نفر را دیدم كه آهسته با یك دیگر صحبت مى‏كردند. وقتى به آنان نزدیك شدم ساكت شدند و من هم برگشتم. آنان مرا شناختند ولى من ایشان را نشناختم. لذا مرا صدا زدند و من نزد آنان آمدم و دیدم آنان مقداد و ابو ذر و سلمان و عمار بن یاسر و عبادة بن صامت و حذیفة بن یمان و زبیر بن عوام هستند، و حذیفه مى‏گوید: بخدا قسم آنچه به شما خبر دادم انجام خواهند داد، بخدا قسم دروغ نمى‏گویم و به من دروغ گفته نشده است».

تا آنجا كه قومى مى‏خواستند مسأله را بصورت شورا بین مهاجرین و انصار برگردانند. حذیفه گفت: نزد ابىّ بن كعب برویم كه آنچه من مى‏دانم او هم مى‏داند.

نزد ابىّ بن كعب آمدیم و در خانه او را زدیم. او آمد تا پشت در رسید و گفت: شما كیستید؟ مقداد با او صحبت كرد. پرسید: براى چه آمده‏اید؟ گفت: در خانه‏ات را باز كن، مسأله‏اى كه براى آن آمده‏ایم بزرگتر از آن است كه از پشت در گفتگو شود. گفت: من در

أسرار آل محمد علیهم السلام / ترجمه كتاب سلیم، ص: 213

خانه‏ام را باز نمى‏كنم و مى‏دانم براى چه آمده‏اید، و در را باز نخواهم كرد. گویا براى سؤال در باره عقد خلافت آمده‏اید؟ گفتیم: آرى. پرسید: آیا حذیفه در میان شما است؟

گفتیم: آرى. گفت: سخن درست همان است كه حذیفه مى‏گوید. و امّا من درب را باز نخواهم كرد تا امور آن طور كه مى‏خواهد صورت گیرد. و آنچه بعد از این مى‏شود بدتر از این خواهد بود، و شكایت را به درگاه خداوند مى‏برم.

براء مى‏گوید: آنان برگشتند و ابىّ بن كعب داخل خانه‏اش شد.

دوازدہ امام در منابع اہل سنت

اعتقاد اہل نسبت بہ تحریف

مصحف امام و ویژگیھای آن

كه ,بن ,آنان ,حذیفه ,باز ,براى ,را باز ,و در ,ابىّ بن ,بن كعب ,باز نخواهم ,مذاكرات شبانه عده‏اى

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Online Support Wholesale NHL Vancouver Canucks Jerseys. lesmhighworria drespanzoto وبلاگ ot کنگره 60 شعب اصفهان ویلا ساحلی Marc's receptions asphomawhi خرید ساعت مچی مردانه خاطرات روزانه ی حناوباران بیژائم