محل تبلیغات شما

8- اعتقاد اهل سنت به حذف کامل 2 سوره قرآن

ابو موسی اشعریکه از بزرگان اهل سنت هست و اهل سنت هم به او هم افتخار می کنند (!) در صحیح مسلممی گوید: دو سوره تمام و کمال از قرآن حذف شده!!

و إنا کنا نقرأسورة، کنا نشبهها فی الطول و الشدة ببراءة؛ فأنسیتها غیر أنی قد حفظت منها لو کانلإبن آدم وادیان من مال لایبتغی وادیا ثالثا و لا یملأ جوف إبن آدم إلا التراب؛ وکنا نقرأ سورة نشبهها بإحدی المسبحات؛ فأنسیتها غیر أنی حفظت منا یا أیها الذین آمنوالم تقولون ما لا تفعلون فتکتب شهادة فی أعناقکم فتسألون عنها یوم القیامة.
یک سوره ای بودکه ما تشبیه می کردیم آن را از نظر طول و شدت، به سوره برائت و آن را فراموشکردیم؛ غیر از اینکه فقط یک آیه اش را حفظم و آن هم این است که اگر فرزند آدم دودره بزرگ مال داشته باشد، دنبال یک دره دیگری هم می رود و پر نمی کند شکم فرزندآدم را غیر از خاک؛ یک سوره دیگری هم حذف شده است که ما آن را تشبیه می کردیم بهمسبحات، و فقط یک آیه از آن را حفظم و آن این است که ای کسانی که ایمان اورده اید،چرا چیزی را می گوئید که انجام نمی دهید خودتان و .

صحیح مسلم،ج3،ص100، ح2466، کتاب اکاة، ‌باب لو أن لإبن آدم وادیین

9-اعتقاد اهلسنت به ناقص بودن قرآنی که عثمان جمع آوری کرد

عبدالوهابشعرانی متوفای 973، ایشان در کتاب الکبریت الأحمر در حاشیه الیواقیت و الجواهرآمده می گوید:

و لولا ما یسبقللقلوب الضعیفة و وضع الحکمة فی غیر أهلها، لبینت جمیع ما سقط من مصحف عثمان.

اگر واقعا مناحساس می کردم برخی از قلب های ضعیف مسلمان ها لغزش پیدا نمی کند و اینها در عقیدهشان متزل نمی شوند، بیان می کردم آن آیاتی را که از مصحف (قرآن) عثمان ساقط شده.

الکبریتالأحمر، ص143

10- اعتقاد اهل سنت به حذف اسم امام علی (ع) از قرآن

ابن مردویه ازعبدالله مسعود نقل می‌کند که :

و أخرج ابن مردویه عن ابن مسعود قال : كنا نقرأ على عهدرسول الله : یا أیها الرسول بلغ ما أنزل إلیك من ربك ان علیا مولى المؤمنین وإن لمتفعل فما بلغت رسالته

عبدالله بن مسعود می‌گوید این آیه (آیه 67/سوره مائده)را در عهد رسول الله (ص) این چنین می‌خواندیم: یا أیها الرسول بلغ ما أنزل إلیك من ربك ان علیا مولى المؤمنین وإن لم تفعل فمابلغت رسالته. (اى پیامبر، آنچه از جانب پروردگارت به سوى تو نازل شده، ابلاغ كن کهعلی (ع) سرپرست مومنان است و اگر نكنى رسالتت را انجام نداده ای.)

الدر المنثور ج 3 ص 117

11- اعتقاد اهل سنتبه حذف 6 قرائت از قرآن و آتش زدنشان توسط عثمان

طبق روایاتصحیح بخاری ؛ قرآن نازل شده از جانب خداوند متعال به حضرت رسول اکرم(ص)  به 7حرف (قرائت) نازل شده که تلاوت آن به هر 7 نوع قرائت جایز بوده است؛ ولی عثمان بهزید بن ثابت دستور می‌دهد قرآن جمع‌آوری شده توسط خودش را نسخه‌برداری کند و قرآن‌هایغیر از قرائت جمع‌آوری شده توسط زید بن ثابت را بسوزانند!!!

==================

طبق روایتصحیح بخاری ؛ پیامبر می گوید قرآن بر 7 حرف (قرائت) نازل شد.

فقال رسول الله(ص) : کذلک أنزلت إنّ هذا القرآن أنزلعلی سبعة أحرف، فاقرؤا ما تیسّر منه».

(صحیح بخاری/کتاب فضائل القرآن/باب أنزل القرآن علی سبعةأحرف)

==================

طبق روایتصحیح بخاری ؛ عثمان دستور به آتش زدن 6 قرآن کرد و فقط قرآن زید بن ثابت را باقیگذاشت!

أمر ما سواهمن القرآن فی کلّ صحیفة أو مصحف أن یحرق»

عثمان دستوردارد هر قرآنی غیر از قرآن جمع آوری شده توسط زید بن ثابت در هر ورق یا کتابی کهباشد به آتش کشیده و بسوزانند.

(بخاری/کتابفضائل القرآن/باب جمع القرآن/ح دوم)

==================

# وقتی پیامبر(ص) می گوید خدا قرآن را بر 7 حرف (قرائت) نازل کرد ، عثمان با اجازه چه کسی و بهچه حقی 6 قرآن را آتش زد؟

# آیا عقل عثماناز عقل خدا و پیامبر (ص) بیشتر بود؟

# خدا به اندازهعثمان عقل نداشت که قرآن را فقط به یک حرف (قرائت) نازل کند؟

# پیامبر (ص) بهاندازه عثمان عقل نداشت که 6 حرف (قرآن) را از بین ببرد و فقط یکی را باقی بگذارد؟

# چرا عثمانقرآن ها را آتش زد؟ آیا این بزرگترین بی احترامی به قرآن نیست؟ چرا آنها را دفننکرد و در آب نینداخت؟ آیا اگر امروزه یک مسیحی و یک یهودی قرآن مسلمان ها را آتشبزند از نظر ما مسلمان ها توهین به قرآن نیست؟

12- اعتقاداهل سنت به حذف آیه (( ان جاهدوا کما جاهدتم اول مره )) از قرآن !

4741-"من مسند عمر رضی الله عنه" عن المسور بنمخرمة، قال قال عمر لعبد الرحمن بن عوف: "ألم نجد فیما أنزل علینا أن جاهدواكما جاهدتم أول مرة؟ فإنا لم نجدها" قال: "أسقط فیما أسقط منالقرآن". "أبو عبید". ومر بطوله برقم [4551] .

آیا قبلا آیه ای به این صورت نبود؟ ان جاهدوا کما جاهدتماول مره؟ ما که آنرا پیدا نکردیم. عبدالرحمن پاسخ داد: از قرآن حذف شده است.

كنز العمال فی سنن الأقوال والأفعال - ج2 ص567 المؤلف: علاءالدین علی بن حسام الدین ابن قاضی خان القادری الشاذلی الهندی البرهانفوری ثمالمدنی فالمكی الشهیر بالمتقی الهندی (المتوفى: 975هـ)، المحقق: بكری حیانی - صفوةالسقا، الناشر: مؤسسة الرسالة، الطبعة: الطبعة الخامسة، 1401هـ/1981م

دوازدہ امام در منابع اہل سنت

اعتقاد اہل نسبت بہ تحریف

مصحف امام و ویژگیھای آن

قرآن ,عثمان ,بن ,ص ,القرآن ,غیر ,اهل سنت ,از قرآن ,سنت به ,اعتقاد اهل ,می گوید ,کتاب فضائل القرآن

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

outacaggu منتظر کلیپ وبلاگ مسافر رضا شوشتری suslinksece retnilingvi فروش قارچ کفیر پارسه saisummeper هواداران مهدی دس وبلاگ نمایندگی بنیان مشهد قیمت شیشه رنگی